Paskolų įvairovė: kaip protingai išsirinkti

Lietuvoje žmonės greitai prisitaiko prie vakarietiško, europietiško gyvenimo būdo. Todėl čia greitai prigija ir Vakaruose sukurtos paslaugos: paskolos su užstatais ir be jų, greitieji kreditai, kitos skubios finansinės paslaugos. Šiuo metu veikia gausybė kredito bendrovių – tai progresyvi ir nuolat auganti verslo sritis, kiekvienam klientui galinti pasiūlyti tinkamą sprendimą. Teikiamos įvairiausių rūšių paskolos skirtingomis sąlygomis, todėl labai svarbu išmanyti šią sritį ir lemiamu metu priimti racionalų bei neabejotinai naudingą sprendimą.

Trūksta pinigų: ar man reikalinga paskola?

Pinigų gyvenime daug kam pritrūksta gana dažnai. Kartais neužtenka gauto atlyginimo, susiduriame su neplanuotomis išlaidomis, užklumpa problemos, kurios pareikalauja investicijų. Tačiau ar visada, jaučiant finansų stoką, reikalinga paskolos sutartis? Tikrai ne. Nors kredito bendrovės yra suinteresuotos turėti kuo daugiau klientų, tačiau jos pačios žmones įspėja objektyviai vertinti savo situaciją ir nepriimti impulsyvių sprendimų, kurie vėliau gali neigiamai paveikti gyvenimo būdą ir užkrauti visiškai nereikalingą įsipareigojimų naštą.

Prieš įsigydami kreditą būtinai pagalvokite:

Ar šiuo metu tikrai negalite išsiversti su savo turimomis lėšomis?
Ar ateityje turėsite stabilių pajamų, kurios padės laiku įgyvendinti paskolos sąlygas?
Ar kredito įsigijimas nebus nepakeliama našta Jums ir Jūsų šeimai.

Tik atsakius į šiuos klausimus galima keliauti toliau: kreiptis į patikimą kredito bendrovę ir tartis dėl paskolų gavimo galimybių.

Paskola ir biure, ir internete

Šiais laikais paskolą galima gauti pačiais įvairiausiais būdais. Kiekvienas klientas gali rinktis jam patogią formą. Kredito bendrovės siūlo skolintis telefonu – skambinti ir konsultuotis, o kartais pakanka ir išsiųsti sms, kad gautumėte nedidelę paskolą. Taip pat greitai pasiskolinti galima naudojantis elektroninėmis paslaugomis. Internete kiekviena įmonė pateikia aiškias sutartis, kurias užpildžius, į Jūsų nurodytą sąskaitą greičiau ne per valandą pervedami pinigai.

Paskolos jums bus suteikiamos ir atvykus į firmos biurą, kuriame visada laukia profesionalūs, padėti pasiruošę darbuotojai. Atvykus čia galima pretenduoti į didesnes paskolas, nes mažiau rizikuojama, bendraujama tiesiogiai, matomi asmens dokumentai ir pats žmogus. Todėl jei reikia paskolos uz automobili ar kitą brangų daiktą sumokėti ir Jums nepakaks sumos iki tūkstančio litų, geriau iškart keliaukite į biurą, kur susitarsite dėl Jums palankių kredito sąlygų.

Greita paskola – galimybė ir dirbančiam, ir bedarbiui

Tikrai nesudėtinga gauti paskolą, tačiau kartais gali sukliudyti iš praeities žinoma reputacija. Jei anksčiau esate kitai bendrovei laiku neįgyvendinę įsipareigojimų, galite būti paleisti į namus be pinigų. Visos kredito bendrovės gali prieiti prie tokių duomenų ir jais remtis, priimdamos sprendimus.

Kartais galvojama, kad paskolos negali gauti bedarbiai. Tai nėra visiškai teisinga. Paskolos dirbantiems suteikiamos lengviau ir greičiau, tačiau ir bedarbiai gali pretenduoti į šią paslaugą, tik šiek tiek kitokiomis sąlygomis, kurias būtinai paaiškina kredito įmonės darbuotojai.

Įspėjimas kiekvienam: būtina skolintis atsakingai

Nuprendus prašyti kredito, būtina atsiminti svarbiausią taisyklę – skolinti atsakingai. Jei Jums reikia paskolos uz automobili, namą ar mažesnius pirkinius susimokėti, pirmiausia apgalvokite ar jie tikrai Jums reikalingi. Dažnai objektyviai įvertinti savo situaciją yra sudėtinga, todėl ekspertai rekomenduoja kreiptis į šios srities profesionalus, kurie:

Paaiškins visas paskolos gavimo sąlygas, įsipareigojimus, galimybes (kredito atidavimo terminai, įmokų dydis, paskolos refinansavimas)
Padės įvertinti Jūsų finansinę situaciją, ateities perspektyvas;
Parengs nuoseklų įsipareigojimų įgyvendinimo planą.

Atsakingas požiūris į skolinimąsi ir nuoseklus pasiruošimas užtikrins sėkmingą paskolos vartojimą, o vėliau – ir puikius prisiminimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *