Greitieji kreditai internetu – išsigelbėjimas esant bėdoje, ar pražūtis?

Šiandien be kompiuterio ir interneto ryšio sunkiai įsivaizduojamas daugelio iš mūsų gyvenimas. Interneto dėka akimirksniu galima sužinoti karščiausias naujienas, pabendrauti su užsienyje gyvenančiais draugais, užsiregistruoti pas dantų gydytoją, sumokėti komunalinius mokesčius bei atlikti daugelį kitų dalykų, taip taupant vieną brangiausių turtų – laiką. Reaguojant į tai, atsirado asmenų, nusprendusių suteikti galimybę žmonėms ir finansinius reikalus tvarkyti greitai bei patogiai – kalbama apie greitųjų kreditų bendroves ir jų teikiamas paslaugas. Greitieji kreditai – tai galimybė pasiskolinti tam tikrą sumą pinigų (nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų), įsipareigojant paskolos laikotarpiu mokėti nustatyto dydžio palūkanos. Norint gauti kreditą internetu, nebūtina išeiti iš namų – užtenka prisėsti prie kompiuterio. Skamba patraukliai, ar ne?

Visgi, nėra dalyko, kuris yra tik geras arba tik blogos. Taip ir kreditas internetu turi tiek pliusų, tiek minusų. Bene akivaizdžiausias paskolų internetu privalumas lyginant, tarkime, su banko paskolomis, būtų galimybė juos gauti vos tik prireikus. Ne kiekviename miestelyje veikia banko padaliniai. Žmogui, norinčiam pasiimti paskolą (jei bankas būtų vienintelė alternatyva), tektų galvoti, kaip nukeliauti iki artimiausio padalinio. O ką daryti, jei pinigų prireikia šeštadienio vakare? Reiktų laukti pirmadienio ryto, kada prasideda darbo laikas. Tačiau dabar, kai funkcionuoja internetinės paskolų bendrovės, tai tik retorinės problemos. Taigi, išskyrėme kredito internetu patogumą vietos ir laiko atžvilgiu.

Taip pat greitieji kreditai garantuoja diskretiškumą ir yra puiki alternatyva tiems, kurie nenori pripažinti artimiesiems apie savo finansinius sunkumus. Šiuo atveju nereikia nurodyti priežasties, kam reikalingi pinigai (ko reikalaujama bankuose). Kreditų internetu teikėjams tai nerūpi – jiems aktualu tik asmens sąžiningumas mokant įmokas.

Kreditas internetu patogus dar ir tuo, jog, atsiradus papildomoms pajamoms, jį galima grąžinti anksčiau laiko, taip sumažinant išlaidas palūkanų mokėjimui. Priešingu atveju, kai žmogus nėra pajėgus grąžinti paskolą atėjus nustatytam terminui, yra galimybė kredito grąžinimą atidėti (jei klientas prieš tai sąžiningai mokėjo įmokas). Tiesa, už kiekvieną atidėtą mėnesį reikia pervesti į kredito teikėjo sąskaitą nustatytą sumą pinigų.

Be minėtų teigiamų dalykų, būtina pažvelgti ir į kitą greitųjų kreditų pusę. Ne paslaptis, jog už kreditą tenka mokėti nemažas palūkanas. Taip pat iškyla pavojus, jog žmogus pripras prie „lengvų“ pinigų ir pateks į uždarą paskolų ėmimo ratą. Neįvykdžius prisiimtų įsipareigojimų gresia teisinė atsakomybė. Įmokų mokėjimo vėlavimas sukelia problemas: ateityje imant greituosius kreditus ar kitokios rūšies paskolas gali tekti mokėti didesnes palūkanas ar apskritai negaunama paskolos.

Taigi, kreditas internetu gali išsigelbėjimu atsakingam asmeniui, susidūrusiam su laikinais piniginiais sunkumais, tačiau tuo pat metu jis gali būti pražūtis tam, kuris nesugeba racionaliai įvertinti savo esamos bei būsimos finansinės būklės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *