Greita paskola internetu: naudinga ar pražūtinga?

Greitos paskolos teikiamos galimybės manęs niekada per daug nedomino. Bet, reikia pripažinti, tik iki tam tikro laiko. Greitųjų kreditų pasiūla mūsų dienomis yra didžiulė ir jie yra labai stipriai reklamuojami, todėl neabejotinai ne vienas žmogus jau naudojosi šiomis paslaugomis. Ir aš pažįstu keletą žmonių, kurie skolinosi pinigų iš kredito įmonės. Jų patirtys buvo labai skirtingos, todėl ne tik nusprendžiau labiau pasidomėti, kas ta greita paskola, bet ir šia informacija pasidalinti su jumis.

Vienas mano buvo klasės draugas kartą išsipasakojo, kad kreditą buvo ėmęs du kartus. Pirmąjį kartą skolinosi 500 Lt, nes netikėtai atsirado neplanuotų išlaidų, o jis neturėjo atliekamų pinigų. Skundėsi, kad palūkanos buvo aukštos, bet, kita vertus, apskritai džiaugėsi, kad turėjo galimybę pasiskolinti pinigų tuo momentu, kai jų labiausiai reikėjo. Antrąjį kartą skolinosi 200 Lt, kuriuos po kelių savaičių ir grąžino.

Viena mano bendradarbė pasakojo, kad jos sūnus taip pat kartą skolinosi pinigų iš kredito įmonės. Deja, jos patirtis buvo labai neigiama. Pasirodo, sūnui pritrūko pinigų vakarėlio pratęsimui. Būdamas apsvaigęs užpildė paraišką kreditui gauti, pinigus labai greitai „iššvaistė“, o vėliau, jau atsipeikėjęs, susiėmė už galvos, nežinodamas, kaip pinigus grąžinti. Apie susidariusią situaciją namiškiams nepasakojo, kredito laiku negrąžino. Galiausiai į namus buvo atsiųstas kredito bendrovėslaiškas, kuriame buvo aiškiaipaskolos internetu nurodyta, kiek pinigų reikia grąžinti: ne tik pasiskolintą sumą bei palūkanas, bet ir baudą už vėlavimą atiduoti kreditą. O ji buvo išties nemaža. Pinigus teko grąžinti mano bendradarbei – ji iki šiol keiksnoja kredito bendroves už tai, kad paskola internetu yra suteikiami „bet kam“.

Šie du pavyzdžiai atskleidžia greitųjų kreditų esmę. Greita paskola internetu gali būti naudinga, bet gali būti ir pražūtinga. Jei kreditą ima pareigingas žmogus, gebantis atsakyti už savo veiksmus, jis išloš, nes gaus pinigų pačiu reikalingiausiu momentu. Deja, jei pinigų skolinasi asmuo, nesuvokiantis situacijos rimtumo, jo finansinės problemos tik dar labiau pagilės.

Jei visada jautėte, jog turite gerai išvystytą atsakomybės jausmą, tvirtai nupręndėte, kad jums reikia paskolos, ir esate pasirengęs skolintis tik tiek pinigų, kiek neturėsite sunkumų grąžinti, tuomet rinkitės gerai žinomas paskolų bendroves., kurios nepasinaudos jūsų asmeniniais duomenimis. Sarašą patikimų, kreditų ir paskolų įmonių rasite čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *